tr

Google News SEO Danışmanlık Hizmeti

Google News SEO Danışmanlık Hizmeti

Google News SEO danışmanlık hizmeti ile haber sitenizin sıralamasını ve hitlerini arttırıyoruz! Google News kayıtlı bir haber siteniz var; fakat hiçbir etkileşim alamıyor musunuz? Belli ki belli şeyleri yanlış yapıyorsunuz 🙂 Haydi o zaman, hep birlikte Google Haberler‘e derinlemesine bir bakış atalım!

Google News SEO

GOOGLE NEWS KAYDI NASIL YAPILIR?

Google News SEO

News kaydı nasıl yapılır Google?” bu işe adım atmak isteyenlerin en çok sordukları sorulardan biri.  Haber sitesi kaydı nasıl yapılır Google News için sorusunun cevabı aslında oldukça basit.

Google haber yayıncılarının sitelerinin kaydetmeleri için oluşturduğu publishercenter.google.com adresine giriş yapıyorsunuz. Sonrasında burada sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor. Başvurunuzu tamamlamanızın ardından Google size birkaç gün içerisinde dönüş yapıyor.

Eğer adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız bu konu hakkında Youtube’da birçok kaliteli rehber içerik var. Siz de hızlı bir şekilde birkaç dakikada haberler kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

GOOGLE NEWS SEO NEDİR?

Google News SEO

Yabancı kaynakların ”Google News optimization” dedikleri haberler optimizasyonu oldukça ince ayrıntılar barındırıyor. Aslında Google, haber yönergelerini detaylıca paylaşmış ve yayıncılardan neler istediğini açıkça belirtmiş. Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

Semantik Ajans SEO ekibi olarak bizler de yıllardan gelen tecrübemizle sizlere News danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bizimle iletişim kanallarımız üzerinden irtibat kurabilirsiniz. Hemen iletişime geçmek istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Google News Neden Önemlidir?

Google News SEO

Google’da en çok hit alan siteler şüphesiz haber portalları. Ülkemizde de en çok ziyaretçi alan siteleri incelediğinizde ilk 10’un büyük kısmında haber sitelerini görüyorsunuz.

Arama motorları, otorite kazanmış haber sitelerine güvenilir kaynak gözüyle bakıyor. Adsense gelirleri de incelendiğinde haber sitelerinin blog sitelerinden kat be kat fazla kazanç sağladığı bilinen bir gerçek.

Haber sitelerinin arama motorlarındaki otoritesi, yapılacak SEO çalışmalarını da oldukça kolay hale getiriyor. Bu nedenle karmaşık süreçlerden arınmış ve planlı çalışma ve haber editörlüğü programıyla yürüyen disiplin neticesinde başarı sağlanıyor.

Semantik Ajans’ın profesyonel haber editör ekibiyle daha tanışmadınız mı? Hemen bizi arayabilirsiniz!

HABER SİTEM GOOGLE NEWS’TE HİT ALMIYOR!

Google News SEO

Haber siteniz Google News SEO çalışması yapmanıza rağmen hit almıyorsa arka planda bazı hataları fark etmiyor olabilirsiniz:

 • Kullandığınız yazılım,
 • Hazırlanan içerikler,
 • İçeriklerin siteye girişi,
 • Sunucu alt yapınız,
 • Site geçmişiniz…vs gibi birçok faktör sıralama almanızda engel teşkil ediyor olabilir.

Hemen bize ulaşarak sitenizi derinlemesine incelememizi sağlayabilirsiniz. Sorunun tespit edilerek düzeltilmesi, başarıya giden ilk adımları oluşturacaktır.

HABER SİTELERİNDE HANGİ ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ?

Google News SEO

Kurumsal içerik ajansı olarak haber sitelerine birçok konuda destek veriyoruz:

 • Güncel önemli kelimeler için SEO haberler hazırlıyoruz; böylece ”Çok Okunan Haberler” kısmında çıkmanızı sağlıyoruz.
 • Semantik makale hazırlayarak Google’da organik sıralamalar kazandırıyoruz.
 • SEO blog yazısı yazarak sürekli hit kazanmanızı sağlıyoruz.
 • Google Keşfet‘e yönelik çarpıcı başlıklı ve ilgi çekici içerikler oluşturuyoruz.

Gelin hep birlikte derinlemesine çalışmalarımıza bakalım:

Güncel Haberler

Haber sitelerinin Google nezdinde değer kazanmasının en önemli kriteri sürekli güncel haberler girmesidir. Günlük ve güne yayılmış şekilde düzenli özgün haber girilen siteler her zaman arama motorlarında başarı sağlar.

Haberi hazırlarken önemli olan nokta; özgünlük, içerik kalitesi ve haber yazısının yapılandırmasıdır. İçeriğin Google’ın seveceği standartlara uygun şekilde oluşturulması oldukça önemlidir.

Keşfet İçerikleri

Çarpıcı haber başlıklarıyla hazırlanan Keşfet içeriklerinin oldukça başarı sağladığı biliniyor.

Burada ince bir nüans bulunuyor: Şayet ”clickbait” olarak tabir edilen başlıklarla Google News SEO yaptığınızı ve başarı sağlayacağınızı düşünüyorsanız oldukça yanılıyorsunuz.

Google; kaliteyi, güveni ve orijinalliği çok sever. Kullanıcıları aldatmaya yönelik bir çabaya girerseniz bunun ağır bir cezayla karşı karşıya kalmanıza sebep olacağını asla unutmayın!

Semantik Blog Makaleleri

Semantik blog yazıları, sürekli hit almanızı sağlayan en önemli içeriklerdir. Adeta bir haber sitesinin günlük garanti hit kaynağıdır bile denilebilir.

Sağlık, astroloji, yaşam, genel kültür gibi birçok alanda sitenize sürekli hit sağlayacak semantik içerikler girmeniz gerekir.

Alanında otorite olmuş önemli haber sitelerini takip ediyorsanız hemen her konuda blog yazısı çalıştıklarını görürsünüz. Sizlerin de haber sitesinin büyümesinde en önemli adımlardan birisi mutlaka blog yazısı çalışması yaptırmanızdır.

Semantik Ajans ekibi, Google News SEO çalışmalarında size destek oluyor! Haber ve blog yazımı, haber editörlüğü, haber SEO çalışması gibi desteklerimizden sizler de kolayca faydalanabilirsiniz.

Hizmet Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Tolgahan Sarıkaş
  Tolgahan Sarıkaş
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?