tr

Semantik Ajans SEO Çalışmaları – 3 Alana Dönük Hizmet!

Semantik Ajans SEO Çalışmaları – 3 Alana Dönük Hizmet!

Semantik Ajans, kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti sunarak web sayfanızın arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlıyoruz. Semantik tabanlı olarak sunduğumuz SEO hizmeti ile Google, Yandex, Bing gibi arama araçlarının sevdiği algoritmalara uyumlu çalışmalar üretiyoruz. Arama motoru optimizasyonu çalışmalarımızı 3 grupta inceleyebiliriz:

SEO

E-Ticaret SEO Çalışmaları

E-ticaret sitesi SEO çalışmalarımızda hedef kelime analizleri oluşturarak ana kategori ve uzun kuyruklu aranmalara dönük çalışmalar yapıyoruz. E ticaret sitesi arama motorunda yükselme hizmetlerimizi şu maddeler altında toplayabiliriz:

 • Ana kategoriye dönük uluslararası ve ulusal hedef kelimelerin belirlenmesi ve buna dönük optimize işlemleri.
 • Kategori ve alt ürün kategorilerine dönük hedef kelimeler ve bunun uzun kuyruklu türevlerine yönelik çalışmalar.
 • Doğrudan ürünlerin ön plana çıkarıldığı optimize çalışmaları.

Bu 3 temel maddeye göre yaptığımız çalışmalarda hem sektörel kelimenizi hem ürün kategorilerinde yer alan kelimeleri hem de direkt olarak ürün adlarını arama motorlarında sıralamaya sokuyoruz.

E-Ticaret SEO Tekniklerimiz

E-ticaret seo teknikleri, arama motorlarındaki sıralamanızı doğrudan etkileyecek çalışma disiplinidir. Semantik içerik ve seo algoritmalarına uygun olarak yaptığımız çalışmalarla kısa süre içerisinde kategori, alt kategori ve ürün bazlı aramalarda sıralamanızı alıyorsunuz.

SEO

Kurumsal SEO Çalışmaları

Kurumsal site SEO işlemlerimizde hedef ana kelime grupları ve bunların LSI haritalarını çıkartıyoruz. Algoritma esaslı olarak semantik makale girişleri ve iç link ağ yapısıyla sitenizin sıralama almasını sağlıyoruz. Kurumsal SEO uygulamalarımızı şu şekilde maddeleyebiliriz:

 • Sektörde ana hedef kelimelerine dönük çalışmalar.
 • Sektörde il, bölge, ilçe, semt ve mahalle bazlı hedef kelime belirleme ve yükseltme süreci.
 • Hizmetlere dönük ulusal ve yerel çapta arama motorunda yükselme çalışmaları.
 • Alt özel hizmet kategorilerini belirleyerek uzun kuyruklu potansiyel kelimelerde sıralama almaya dönük uygulamalar.

Kurumsal SEO Tekniklerimiz

Semantik SEO çalışmalarımızda kurumsal arama motoru optimizasyonlarımızı piramit SEO çalışma teknikleriyle gerçekleştiriyoruz. En yerelden başlayarak genele doğru uzanan semantik makale girişleri ile iç link ağını örüyoruz. Sektörel bazlı hedef kelimelerimiz doğrultusunda okunurluğu yüksek liste tarzı içerik gibi blog içeriği çalışmaları yapıyoruz.

Blog SEO Çalışmaları

Blog sitesi SEO çalışması, ilgili sitenin bulunduğu sektöre göre farklı tekniklerle yapılmaktadır. Prensipte semantik SEO tekniklerine uygun olarak yürüttüğümüz çalışmalarda şu etmenlere dikkat etmekteyiz:

 • Sektörel rekabet ne düzeyde?
 • Blog’un amaçları ne?
 • Hedef kelime/kelimeler ve bunların uzun kuyrukluları nasıl bir yelpaze oluşturuyor?
 • Sosyal medya çalışmaları gerekiyor mu?
 • Dış link ihtiyaçları neler?

Yukarıda sıraladığımız gibi sorulabilecek onlarca sorunun cevabına göre çalışma disiplini oluşturuyoruz.

Blog SEO Tekniklerimiz

Blog sitesi için SEO çalışmalarımızda diğer çalışma gruplarımızda olduğu gibi algoritma esaslı çalışmalar yürütüyoruz. Hedef kelime/kelimeler ve bunların alt kelime gruplarına yönelik oluşturduğumuz planımızda en alttan başlayarak zirveye doğru hiyerarşik bir çalışmayı uyguluyoruz.

SEO

Neden Semantik Ajans SEO Desteği Almalıyım?

Semantik Ajans, profesyonel SEO danışmanlığı hizmetinde güncellemelere uyumlu optimizasyon hizmeti sunmaktadır. Google SEO, Yandex SEO ve diğer arama motorlarına dönük çalışmalarımızda sizlere organik SEO çalışmaları sunuyoruz. Klasik dış link güçlendirmesiyle sunulan SEO çalışmalarının ömrü kısadır ve oldukça maliyetlidir. Dış link gücüne dayalı optimizeler kısa süreli yükseliş sağlar; fakat uzun vadede büyük düşüşler yaşamanızı sağlar. Semantik SEO tekniklerinin avantajları şunlardır:

 • Arama motorlarında 1.sayfaya kısa sürede yükselme sağlar.
 • Tek bir kelimede değil; ilişkili tüm kelime gruplarında sıralama almanızı başarır.
 • Uzun vadelidir.
 • Organik çalışmalardır.
 • Arama motorlarının algoritmalarına tam uyumludur.
 • Sıralamalarda kalıcılık sağlar.
 • Arama motorlarında siteniz hep değerli kalır.
 • Arama motorlarının en sevdiği SEO çalışması tipidir.
 • Tüm kategorilerde hedeflerinizi tutturmanızı sağlar.

Semantik Ajans ile SEO çalışması yapmak isterseniz iletişim numaralarımız üzerinden bizlerle irtibata geçebilir, sitenize ve sektörünüze dönük analizlerimizi inceleyebilirsiniz.

Semantik Ajans SEO Çalışmalarını Destekleyen İçerik Hizmetiyle Tanışın!

Semantik Ajans, Türkiye’nin en büyük içerik ajansı olarak müşterilerine destek sunuyor. İçerik, editörlük ve SEO çalışmalarında profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sektörünüzde zaten bir SEO hizmeti alıyorsanız semantik içerik çalışmalarımızdan da faydalanabilirsiniz. Uzman yazar kadromuzla hazırladığımız profesyonel SEO içerikleri ile siz de rakiplerinizin önüne geçin!

Semantik Ajans blog kısmındaki bilgi yazılarımızı okumaya devam edebilirsiniz:

Hizmet Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Tolgahan Sarıkaş
  Tolgahan Sarıkaş
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?