tr

Semantik Makale

Anasayfa » Hizmetlerimiz » Semantik Makale

Semantik makale hizmetimiz, LSI standartlarında içeriklerin hazırlanması sürecini kapsar. LSI standartlarında, arama motorlarının güncellemelerine uygun semantik makale hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

semantik makale

Alanında uzman içerik yazarı kadromuzla sizleri semantik içerik evreninin büyülü dünyasında yürütüyoruz. Sektörel kelime analizleri, semantik kelime kombinasyonları kurgusu ve rakip analizleri ile arama motorlarında zirveye çıkmanızı sağlıyoruz.

semantik makale

SEMANTİK MAKALE NEDİR?

Semantik makale, arama motorlarının birbiriyle ilişkili gördüğü kelime/kelime gruplarının belli bir oranda yazı içerisinde kullanılmasıdır.

semantik makale

Semantik makale nedir?” sorusunu örneklemek gerekirse şunları söyleyebiliriz:

İçerik ajansı” hedef kelimesinde bir çalışma yapacağımızı düşünelim. Burada arama motorlarına ”Ne içeriği ajansı?” sorusunun cevabını tam olarak vermemiz gerekiyor. Bunu tam olarak vermezsek ”Video içerik” ”Dijital içerik” ”Görsel içerik” gibi birçok alternatifin yer aldığı genel bir kavram olarak kalacaktır; böylece arama motorlarındaki sıralamamız da iyi olmayacaktır.

Dijital içerik ajansı” olduğumuzu düşünürsek burada makale taslağımız ve kullandığımız semantik kelime gruplarıyla ayrım yapmamız gerekecek.

Temel tohum kelime olan ”içerik ajansı” etrafında kümelenen ve sektörümüzle alakalı semantiklere bakalım:

* dijital içerik ajansı

* profesyonel içerik ajansı

* kurumsal içerik ajansı

* içerik ajansı başvuru

* içerik üretim ajansı

Yukarıda sıraladığımız alakalı semantiklerden bir bölümüdür. Bu sayıyı içerik uzunluğumuza göre daha da artırarak kullanabiliriz. Böylece arama motorlarına tam olarak vermek istediğimiz bilgiyi sunarız.

semantik makale

SEMANTİK MAKALE NE DEMEK?

Semantik makale, İngilizce ”semantic” kelimesinden Türkçeye geçmiştir ve  sektörümüzde ”makale” kelimesinin eklenmesiyle oluşmuş bir kavramdır. ”Semantik” kelimesi ”anlambilim” anlamına gelir.

SEMANTİK MAKALE NASIL YAZILIR?

Semantik makale yazmak, LSI standartları bilgisi gerektirir. LSI alt başlıkların ve semantik kelime gruplarının makul oranlanmış bir taslakta birleştirilmesiyle semantik içerik yazılır.

semantik makale

SEMANTİK MAKALE YAZILIRKEN NASIL BİR DİL KULLANILIR?

Semantik makale dili, oluşturulacak içeriğin yapısına ve ihtiyaçlara göre belirlenir. Semantik dil, alakalı anahtar kelime gruplarının belli bir oranda bir araya getirilmesiyle oluşturulur.

semantik makale

SEMANTİK MAKALE ÖRNEĞİ

Semantik içerik nedir?” merak ediyorsanız iletişim kanallarımız üzerinden bizimle irtibata geçerek rekabet ettiğiniz sektöre yönelik örnekler talep edebilirsiniz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalardan semantik makale örnekleri müşteri danışmanımız tarafından size iletilecektir.

Whatsapp
Tolgahan Sarıkaş
Tolgahan Sarıkaş
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?